Príbeh

viac ako 20 rokov
Zdieľajte stránku

Písal sa rok 2003 a ja som sa konečne rozhodol, že začnem podnikať. Po absolvovaní základnej vojenskej služby a niekoľkých nenaplnených pracovných pozíciách, som pracoval v dvoch reklamných agentúrach, no v dôsledku ekonomickej krízy museli vtedy, žiaľ, svoju činnosť ukončiť. Úrad práce ma naozaj nelákal, a tak vznikla myšlienka pre moju vlastnú cestu do, vtedy pre mňa tajuplného, biznisu.

2003
2003

Pamätám si, ako mi pracovníčka úradu poradila, aby som vypracoval investičný projekt. Časť z potrebného kapitálu mi vraj v rámci podpory mladých podnikateľov preplatia. Preto som neváhal a spracoval podnikateľský plán. Paradoxne, úrad moju dotáciu nakoniec neschválil, no mne sa napriek tomu podarilo svoju prvú prevádzku otvoriť.

2004
2004

Prevádzku mi vykradli a bolo veľmi ťažké sa s tým zmieriť, no musel som ísť ďalej. Preto som sa z Košíc presťahoval do Prahy, kde som sa začal venovať umeniu a organizovaniu podujatí. Či už išlo o divadelné predstavenia, komerčné eventy, televízne produkcie, koncerty, alebo propagačné podujatia, bolo to veľmi pestré obdobie.

2005
2005

Sťahujem sa naspäť do Košíc i keď sa mi v Prahe darilo. Dostal som totiž ponuku pracovať na viac sofistikovaných projektoch, ktoré boli zamerané na priamy obchod. Otvorili sme maloobchodnú predajňu s výpočtovou technikou a neskôr sme ju transformovali na veľkoobchod. Popri tom sme viedli aj výskum inovačných technológií.

2008
2008

Chýba mi umelecké prostredie. V tomto období vzniklo mnoho televíznych projektov a ja som sa začal angažovať ako televízny režisér. Práca bola odlišná než réžia v divadle, ale bavilo ma vytvárať audiovizuálnu televíznu tvorbu. Tvorili sme spravodajstvo a publicistiku, diskusné relácie a živé športové prenosy.

2011
2011

Svetový líder na výrobu tlačiarní vrcholí s prípravou patentovej technológie a zavádza v Čechách novú výrobnú linku. Dostal som ponuku podieľať sa na vývoji a využiť tak skúsenosti z hutníckej priemyslovky a rôznych výskumných úloh. Na rok som sa presťahoval do Pardubíc, kde som bol členom výskumného tímu.

2012
2012

Ukončujem výskum a svoje portfólio služieb triedim do niekoľkých základných činností, ktoré mi umožnia sa dynamicky rozvíjať. Začal som využívať svoje bohaté skúsenosti a sústredil som sa najmä na obchodnémarketingové stratégie. Popri tom som naštartoval komerčnú réžiutvorbu webových stránok.

2016
2016

Sťahujem sa do Hamburgu v Nemecku, kde vo svojich aktivitách úspešne pokračujem. Získal som tam už pár klientov a priebežne s nimi komunikujem. Mnohé spolupráce naznačovali, že moje pôsobisko by malo pokračovať práve tam. Úprimne priznávam, že prostredie, v ktorom som tam podnikal, mi vyslovene učarovalo.

2018
2018

Vážne zdravotné komplikácie ma prinútili vrátiť sa do Košíc. Po zotavení som zistil, že všetky aktivity viem úspešne riadiť aj z môjho rodiska, kde som našiel stabilitu a zdravé útočisko. Som síce neustále na cestách, no Košice sa stávajú opäť mojím domovom a svet mojím pracoviskom. A či mi Hamburg chýba? Občas veľmi!

2022
2022

Dnes moje povolanie sprevádza bohatá odborná prax vo viacerých oblastiach obchodného, reklamného, marketingového, umeleckého či výrobného odvetvia. Sústreďujem sa najmä na poradenskú a produkčnú činnosť. Veľa sa vzdelávam a kombinujem zdravý sedliacky rozum s modernými postupmi, ktoré zvyšujú obchodnú obratnosť.

Copyright © 2003 – 2023
Rýchly návrat na úvod