pondelok, 16. januára 2023

Prečo podnikatelia využívajú networking?

Zdieľajte stránku

V dnešnej modernej, rýchlej dobe nie je vždy jednoduché nájsť podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí riešia, z hľadiska podnikania, obdobné problémy ako my. Môcť sa otvorene porozprávať s kolegami alebo kamarátmi, ktorí sa dokážu stotožniť s našimi otázkami je nesmierne prínosné!

Ideálny čas na obchodné známosti je práve teraz!

Pravdou vskutku je, že v komunite podnikateľov často nájdete odpovede na otázky, ktorými sa možno práve zaoberáte. Zveriť sa rodine alebo priateľom s odbornejšími témami, ktoré by ste potrebovali preberať ohľadne vedenia firmy, sa nie vždy stretne s uspokojivou odozvou. Často, ako podnikatelia, hľadáte možno inšpiráciu, technológie, snažíte sa možno získať kvalitných zamestnancov alebo ich správne motivovať. Prípadne, hľadáte nových dodávateľov, odberateľov či odborníkov v nejakej konkrétnej oblasti. Pre všetky tieto otázky môže byť vaším riešením práve networkingová skupina. Čo tak nejakú skúsiť? Ideálny čas na obchodné známosti je totiž práve teraz.

Podnikatelia a networking

Networking predstavuje zjednodušene skupinu ľudí, ktorí si medzi sebou vytvárajú určitý vzťah. Obchodný networking teda buduje predovšetkým obchodné vzťahy. Je to bežná forma obchodnej a marketingovej komunikácie, kde podnikatelia tvoria medzi sebou komunitu pre vzájomnú spoluprácu v rôznorodých oblastiach. Nejde pritom iba o nachádzanie a kontaktovanie nových klientov. Mnohokrát ide o oveľa prínosnejšie záležitosti, ako je napríklad zdieľanie skúseností, dopytovanie služieb, zverenie sa s problémom, ktorý už iný podnikateľ vyriešil, a vás to môže posunúť ďalej. Ako sa hovorí: Dobrá rada je nad zlato. A my môžeme dodať: Skúsenosť je ešte viac!

Ktorý podnikateľský klub vám teda odporúčame?

Rozhodne Smart Network - jeden z najlepších podnikateľských klubov v Čechách a na Slovensku. Sme jeho členom už tretí rok a môžeme povedať: Je to pre nás ideálny partner, a to z mnohých dôvodov! Predovšetkým, z nášho pohľadu robia obchodný networking v Čechách a na Slovensku najlepšie. Prečo je tomu tak?

V prvom rade majú veľmi efektívne rozdelené jednotlivé kluby, v ktorých sú členovia diferencovaní podľa charakteru. Napríklad B2B klub je zameraný na podnikateľov, ktorí majú produkty pre iné spoločnosti, CEO klub zase na zamestnávateľov a takto by ste si určite z ponuky vybrali skupinu, ktorá by vás zaujala alebo bola pre vás najviac vhodná. Výhodou je, že okrem priamych stretnutí v rôznych mestách sa kluby stretávajú aj on-line. Preto, ak si nenájdete čas na osobné stretnutie, z pohodlia domova alebo kancelárie to určite pôjde!

Ďalej oceňujeme, že tu objavíte aj firmy z rovnakého prostredia. Táto jedinečná príležitosť nám je zvlášť sympatická, pretože viete svoje konkrétne služby alebo produkty hneď konfrontovať s niekým, kto sa vo vašom obore skvele vyzná. Navyše, má iný okruh klientov, z iných miest než vy. Preto ho za konkurenciu považovať nemôžete. Určite si, v tom lepšom prípade, nájdete cestu, ako spolupracovať.

Za nesmiernu výhodu považujeme aj jedinečnú atmosféru, ktorú vedia moderátori na stretnutí dokonale vytvoriť. Ide tak o veľmi sympatické a príjemné prostredie, od samého začiatku priateľské a bez akéhokoľvek stresu, čo podnikateľovi iste padne vždy vhod.

Čo nám obchodný networking priniesol?

Zdieľanie skúseností a kontaktov je v obchode mimoriadne prínosné a dôležité. Nachádzať inšpiráciu a riešenia rovnako. Raz vyskúšať je však oveľa lepšie, než 100-krát počuť. My sme za 3 roky členstva našli pár klientov, množstvo spoluprác na projektoch, výborné kontakty na odborníkov a v neposlednom rade veľa priateľov, s ktorými sa vieme kedykoľvek veľmi otvorene porozprávať. Vyriešili sme more drobných problémov, s ktorými sme dlhodobo bojovali. Vďaka inšpiráciám sme dokonca zefektívnili niektoré naše procesy, uľahčujúce obchodovanie.

Ako sa hovorí na záver, nechajte sa inšpirovať, ale skúste si to určite aj „na vlastnej koži“! My vás na konkrétne podujatie veľmi radi osobne pozveme. Stačí, keď nás kontaktujete.

prečo podnikatelia využívajú networking
Ďalšie projekty a služby
Postaráme sa o odborný preklad dokumentov do všetkých svetových jazykov aj s úradnou pečiatkou.
Čítajte viac
Začleníme vás do komunity podnikateľov a firiem, ktorí sú ochotní sa podeliť o svoje skúsenosti.
Čítajte viac
Kontaktujte nás ešte dnes
Igor Schwarcz
Igor Schwarcz
obchodný a marketingový stratég
Zobraziť profil
Profilová fotografia - Drahoš Menčík
Drahoslav Menčík
obchodný riaditeľ
Zobraziť profil
Copyright © 2003 – 2023
Rýchly návrat na úvod