utorok, 21. februára 2023

Máte už vlastné firemné video?

Zdieľajte stránku

Zdá sa, že efektívnejšie je raz vidieť, ako 100-krát prečítať! Prvý dojem je totiž rozhodne v mnohých ohľadoch jedinečný. V obchode je zaručene dôležité, aký prvý dojem spoločnosť spraví na svojich zákazníkov a obchodných partnerov. A čo tak silné firemné video?

AKÝ PRVÝ DOJEM VYTVÁRA VAŠA FIRMA?

Prvý dojem je vnem, o ktorom sa veľa diskutuje. Často je predmetom rôznych debát, pretože v mnohých aspektoch je naozaj nenahraditeľným. Pre mňa je veľkou inšpiráciou práve fundovaný odborník Daniel Šmíd, ktorý je v tejto téme dokonale zbehlý. Daniel rozpráva väčšinou o ľuďoch a my budeme hovoriť o spoločnostiach a obchode.

Aký prvý dojem vytvára vaša spoločnosť, keď niekto príde napríklad na vašu webovú stránku? Určite by bolo veľmi zaujímavé poznať odpoveď.

TEXT VERZUS FIREMNÉ VIDEO

Niekedy je skutočne náročné opísať komplexne a navyše pútavo činnosť spoločnosti na 5 riadkov. Na dlhé texty si už dnes málokto nájde čas. Čítanie si vyžaduje aj určitú dávku koncentrácie, ktorú človek vašej prezentácii venuje. Práve koncentrácia občas sťažuje pochopiteľnosť rozsiahlych textov. Skrátka, na dlhé a kvalitné texty je potrebná v prvom rade:

  • kvalitná obsahová forma
  • atraktivita a prehľadnosť textu
  • občas aj nálada čitateľa
  • a, samozrejme, jeho momentálna koncentrácia na obsah

Aj keď sa všetky tieto elementy nakoniec spolu stretnú a text je výborný, stále v ňom akoby niečo absentuje. Možno je to práve určitá dávka emócií, ktorá prvý dojem značne dotvára. Emócia je dôkladným základom každého prvého dojmu a inak tomu nie je ani pri webových stránkach.

Z obchodného hľadiska je teda vždy efektívnejšia videoprezentácia. Už v pár minútach dokáže pútavo rozpovedať daný príbeh spoločnosti, jej cestu, živo vysvetliť celú činnosť a vďaka obrazovým záberom tieto slová aj vizualizovať. Vierohodne zachytí emócie a vyvolá požadovaný prvý dojem, ktorý potenciálny klient alebo obchodný partner hneď získa. Ako príklad môžeme uviesť naše nové firemné video, len kliknite na odkaz.

AKÉ FIREMNÉ VIDEO ZVOLIŤ?

Mnohí marketingoví odborníci budú tvrdohlavo trvať na tom, že firemné video by malo mať do 30 sekúnd, aby diváka neodradilo. My sme však jednoznačne toho názoru, že ak je video spracované zaujímavou, pútavou formou a má zaujať najmä koncového zákazníka, je dĺžka okolo 4 minút ideálna! Stále je to ušetrený čas klienta. Na zoznámenie sa s vašou firmou a celými webovými stránkami by si totiž musel vyčleniť oveľa dlhší čas a väčšiu koncentráciu.

Navyše, ak vložíte video na svoje webové stránky tak, aby bolo okamžite po načítaní k dispozícií, je to optimálna voľba. Potenciálny zákazník, ktorý vás ešte dobre nepozná si tak môže profesionálne spracované video hneď pustiť a ak ho zaujme, bude sa vašou ponukou ďalej zaoberať.

A čo ďalej? Má firemné video aj iné využitie? Samozrejme, má!

FIREMNÉ VIDEO V MARKETINGOVEJ KAMPANI

Firemné video sa dá výborne vyžiť aj na ďalšie marketingové účely. Je ideálne napríklad pre reklamné marketingové kampane na sociálnych sieťach, ako je Facebook, Instagram alebo Youtube. Rovnako sa dá použiť pri platených kampaniach na odborných portáloch, poprípade spolu s PR článkom určeným pre odbornú verejnosť v oblasti pôsobenia vašej spoločnosti.

Pokiaľ si klient nechá pripraviť firemné video u nás, my už pri realizácií videa myslíme na celkové náklady. Keď plánujeme natáčanie, pýtame sa, kde všade vieme materiály marketingovo použiť. To preto, lebo k samotnej videoprezentácií vieme realizovať ešte aj ďalšie prezentačné materiály, ktoré bude mať náš klient následne k dispozícií. Budú v rovnakom duchu a štýle ako pripravovaná videoprezentácia. Môže ísť napríklad o lifestylové fotografie, zábery interiéru, exteriéru, poprípade výrobný proces, predajný proces alebo návod, ktorý je pre vašich zákazníkov potrebný. Takto podrobne premyslené projekty výrazne ušetria náklady, ktoré by ste v budúcnosti aj tak museli vynaložiť.

Máte už aj vy vlastné firemné video? Robili ste si ho sami, alebo vám pomáhal odborník? Konzultovali ste ho s marketingovým špecialistom, alebo ste skrátka dostali nápad a ten ste zrealizovali? Pokojne nám napíšte. Radi si prečítame vaše reakcie a skúsenosti.

V prípade, že firemné video ešte nemáte, ale chceli by ste ho mať, určite nás kontaktujte. Nechajte sa inšpirovať a navštívte náš Youtube kanál, kde nájdete ukážky našich prác z videoprodukcie pre klientov.

Máte už vlastné firemné video
Ďalšie projekty a služby
Postaráme sa o odborný preklad dokumentov do všetkých svetových jazykov aj s úradnou pečiatkou.
Čítajte viac
Začleníme vás do komunity podnikateľov a firiem, ktorí sú ochotní sa podeliť o svoje skúsenosti.
Čítajte viac
Kontaktujte nás ešte dnes
Igor Schwarcz
Igor Schwarcz
obchodný a marketingový stratég
Zobraziť profil
Profilová fotografia - Drahoš Menčík
Drahoslav Menčík
obchodný riaditeľ
Zobraziť profil
Copyright © 2003 – 2023
Rýchly návrat na úvod